Avrupa Yakası 24 Saat Açık Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Sürekli açık ezcaneler ve aciller değil, aynı zamanda özel veya devlet hastanesi nöbetçi dişçilerde bulunmaktadır. Hastalığın ve sağlığın ne zaman olumlu veya olumsuz olacağı hiçbir zaman belli olmaz. Hatta öyle ki bazen hastalıklar peşimizi bırakmaz ve hiç olmadık saatlerde ve zamanlarda sağlığımız tehdit edilebilir. Bu tür durumlarda doktorları bulamadığımız zaman gece bile tedavi yapanlara ihtiyaç duyarız. Diş sağlığımız için de aynı şey geçerli olmaktadır. Siz dişlerinize iyi bir bakım yaptığınızı düşünüyorsunuzdur, fakat gecenin bir vakti dişlerinize ağrı girebilir veya gecenin bir vakti, yanlış bir hareketten dolayı bir dişinizi kaybedebilirsiniz. Hayatta sayısız birçok vakalar olabilir. Bu tür durumlarda gece vardiyasında olan doktora ihtiyaç duyarız, aynı 7/24 marketler gibi olur öyle değil mi?

1) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3) Avrupa Yakası acil dişçi telefon numarası
4) Nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
5) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
6) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır...

Nerede açık bir ağız sağlığı kliniğinin olduğunu veya bir diş hekiminin olduğunu internet üzerinden araştırabilirsiniz. Bazıları kendi kliniklerinde çalışırken, bazıları ise ağrı çeken kişileri bekleyerek kliniklerde kalabiliyorlar. Bazen hastanelerde de kendine bu işe adamış doktor bulabilirsiniz. İstanbul genelinde gece açık dişçi bulunması her zaman büyük bir avantajdır, çünkü bazen dişler öyle sorunlar verebiliyor ki, hastalar dayanamaz, dinlenemez ve uyuyamaz hale geliyorlar. Dişlerimiz bizim için çok önemlidir ve dişlerimize bakmadığımız sürece, sağlığımız tehdit edilebilir. Bunun olmaması için, dişlerimiz için gerekli sorumluluğumuzu almamız gerekiyor ve bunların en önemlisi ve kolayı dişlerimizi fırçalamaktır. Artık birçok alanlarda doktorlar çoğaldı ve malum dünyanın hali, tıp dünyası da günün her saatinde doktorun bulunması gerektiği konusunda hem fikirdirler.

Bu yüzden artık 24 saat bulunan eczanelerin sayısı artıyor, acillerin sayısı ve acilde çalışan doktorların sayısı artıyor ve elbette nöbetçi dişçi sayısıda artıyor. Bir doktor olmak veya diş hekimi olmak kolay değildir ama olması gereken bir hekimdir. 24 saat dişçi için internet üzerinden bir liste bulabilirsiniz. Nerede muayenehanesi açık doktorlar var ve kimler neler yapıyor, bunun yanı sıra bazı klinikler için hasta bekleyen diş hekimlerinin kim olduğunu da öğrenebilirsiniz. Her zaman bulunan diş doktorlarına genel olarak ani bir diş ağrısı yaşayan veya gece dişi düşen, kırılan kişiler başvurabiliyor. Birçok kişinin doktor koltuğuna oturma fobisi olduğu için, gece açık olan yerlere bile gitmeyebilirler, fakat açık olması da büyük bir avantaj oluyor.

Peki bu tür doktorlara verilen ücret, gündüz verilen ücretten farklı mı? diye soracak olursanız. Malum gece ve hekimler gecelerini bile hastalarına ayırıyorlar, bu durumda elbette ücrette fark olacaktır, fakat hastaları zorlamayacak şekilde farklar hesaplanmaya çalışılır. Artık kendi yaşadığınız bölgede her zaman açık dişçi bulabilirsiniz. Hastaneler uzak geliyorsa ağız-diş sağlığı merkezine gidebilir ve ona göre gündüz saatlerinde tekrar hastaneye giderek sorununuzun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Acil diş doktoru olmak için neler gerekiyor diye merak eden dişçi adayları bulunabilir. Nöbetçi dişçi olmak için, öncelikle mutlaka bir diplomaya ihtiyacınız vardır. Bunun dışında ise gerekli makamlardan izin almanız gerekiyor. İzin alırkende neden gece çalışılması gerektiği konusunda bir gerekçe de vermeniz gerekebilir.

Sonuçta çalışma saatleri gündüzdür, fakat acil diş doktoru olmak istiyorsunuz ve kliniği gecede açık tutmak istiyorsunuz. Bunun sebebini açıklamanız gerekebilir. Bu çok önemlidir. Bakırköy, Beyoğlu, Esenler, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Beyoğlu, Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Beykoz, Ümraniye ilçelerinde açığız. Elbette bunların varlığını bilen birçok kişi, hafif bir diş ağrısında bile gidebiliyor ve sadece bir ağrı kesici ile evine dönebiliyor. Bu tür durumlarda elbette diş hekimleri bile çok yoruluyor, çünkü diş hekimlerinin niyeti ve amacı, gece uyulmayacak kadar ağrı yaşayanlar için kliniği açık bırakmak. Her hafif ağrı yaşayan hastalar için değil. Kaldı ki eskiden bu tür vakalarda herkes bir ağrı kesici alıyordu ve sabaha kadar uyuyordu. Nöbetçi dişçi olmak kolay değil ve eğer bu tür işleri yapmaya kalkışırsanız birçok sorumluluğunuz olacak. Bu yüzden, öncelikle gerçekten gece çalışmak isteyip istemediğiniz konusunda karar vermeniz gerekmektedir.