İstanbul Acil Diş Hastanesi Tel: 0533 582 82 79

Biliyorsunuz ki bütün devlet hastanelerin acili vardır ve burada sıra halinde duranların sayısı bazen gerçekten sayılmaz. Öyle durumlar oluyor ki, bir saatte o kadar çok tedirgin insanlar geliyor ki, sabaha kadar acı çekenlerin sayısı gittikçe artıyor. Peki normalde bakılmayan sakatlar için ne yapmalı diye soracak olursanız, örneğin dişlerinden fena halde sıkıntı çekenlerdir . Elbette bütün iyileştirme merkezlerinde diş hekimliği bölümü bulunmaktadır, fakat çoğu zaman gece diş ağrısı veya herhangi bir sorun için tedavi merkezinin hızlı servisine gidildiği zaman, anında ağrı kesici verip geri gönderiyorlar veya kontrol ediyorlar ve hiçbir şey yok, sabaha kadar ağrı geçer diye gönderiyorlar. Çoğu zaman hastanelerin ivedi kısmında ciddiye alınmıyor. Öyle durumlar oluyor ki gerçekten hiç önemli olmayan durumlar için bile ivedi bölümüne gidenler olabiliyor. Bunun içinde Esenler, Şişli, Üsküdar, Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu, Kağıthane, Beyoğlu, Kadıköy, Ataşehir, Beykoz, Ümraniye ilçelerine aslında acil diş hastanesi gerekiyor.

Acil ağız ve diş sağlığı diye bir şey olabilir mi diye soranlar vardır. Her polikliniğe bir ivedi keder bölümü yapılabiliyor veya özel kliniklerde olabiliyor. Hızlı tedavisi olan iyileştirme polikliniğine mutlaka gerek duyuluyor, çünkü dişlerimiz hepimiz için çok önemlidir ve dişlerimize bakmadığımız sürece, farklı sağlık sorunlarıyla da karşılaşabiliyoruz. En kötüsü ise dişlerden başlayan mikroplar damar tıkanıklıklarına kadar yol açabiliyor ve bu da kalplerde ve farklı iş organlarında sorun yaratabiliyor. Acil  çocuk diş çekimi için yapılmış terapihaneyi nerede bulabiliriz diye soranlar için, hastanelerden de bilgi alabilirsiniz veya internet üzerinden araştırabilirsiniz. Bu klinikler daha çok az bir sayıda bulunmaktadır, fakat mutlaka bulabilirsiniz.

Her zaman için kendi diş doktorlarınıza veya normal doktorlarınıza danışarak, hangi ağız sağlığı kliniğine gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Her şey çok basit aslında. Tek yapmanız gereken, paniklemeden hareket etmeniz. Mutluluk veya üzüntü durumlarında genellikle insanlar çok panikliyor, çünkü korkuyorlar. Her şey çok doğal, fakat kesinlikle kimsenin paniklememesi gerekiyor. Acil diş hastanesi genel olarak geceleri diş ağrısı yaşayanlar için veya geceleri bir kavgaya karışıp dişi kırılmış kişiler için işe yaramaktadır. Diğer 24 saat açık diş tedavileri her zaman için gündüz ve normal saatlerde kontrol edilir. Sonuçta diş hekimleri de normal saatlerde tedavi saati veriyorlar. İnternet üzerinden dişleriniz ile ilgili bilgi araştırması yaptığınız zaman, tedaviler ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz, fakat aynı zamanda en önemlisinin dişlerinize bakım yapmak olduğunu da okuyacaksınız.

Acil tedavi yapılan diş poliklinikleri artık her yerde bulunmaktadır, fakat daha fazla açılması gerektiği konusunda da hem rahatsızlığı olanlar hemde doktorlar hem fikir olmaktadır. Bunu yapmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Gece ve gündüz olmak üzere, ayrı çalışmak, bunun dışında ise gece nöbetçileri ve gündüz hekimleri koymak. Buna benzer birçok yollar izlenebilir. Malum her gün çok fazla sıkıntılı bireyler çıkabiliyor. Çenelerinden tedirgin olanların sayısı hiçbir şekilde belli olmuyor kaldı ki keyifsizlerin ne zaman ortaya çıkacağı da belli olmuyor. İnsanlar maalesef her zaman sağlıklı yaşayamıyorlar. Ağız hastalıkları belki en kolay sağlık sorunlarından bir tanesidir.

Dişlerimiz her zaman bizim için gerekli olan bir organımızdır ve herkesin normalde tam olarak otuz iki tane dişi olması gerekmektedir, fakat bazen eksik veya fazla dişi olanlar çıkabiliyor. Dişlerimize her zaman çok iyi bakmamız gerekiyor. Bu yüzden acil diş hastanesi gerekiyor. Dişlere bakım yapılmadığı sürece, farklı sorunlarda ortaya çıkabilir ve bu da size zorluklar yaşatabilir. Bu yüzden herkese verilen tavsiye, her yıl mutlaka bir defa diş hekimlerine gidilmesi olmaktadır. Dişlerin kontrol edilmesi ve muayeneden geçmesi çok önemlidir. Dişler sadece kemik ve sert kıkırdaktan oluşan organlar olabilir, fakat yeri geldiği zaman çok hassas olabiliyorlar. Bu sebeple dişlere çok iyi bakım yapılması ve her gün fırçalanması gerek duyulmaktadır.