24 Saat Açık Dişçi Arıyorsanız

Artık yıllardır birçok her zaman açık olan hastaneler, ezcaneler ve klinikler bulunmaktadır. Bunlara da birkaç yıldır 24 saat açık dişçi devlet hastanesi veya özel klinikleri eklenmiştir. Malum bütün hastalıklara ve tedavilere özel hekimler bulunmaktadır. Hatta örneğin diş hastalıklarında, hem normal hastalıklarına bakan dişçiler vardır, hemde ortodontistler bulunmaktadır.  Uzman gibi olan bu kişiler çene yapısına bakan hekimlerdir. Biraz daha estetik ile ilgili hastalıklara bakmaktadırlar. Bunun yanı sıra ayrıca kaplama yapan dişçiler bulunmaktadır. 24 saat açık olan dişçilerde, farklı tedaviler görebilirsiniz, hatta bütün diş tedavilerini görebilirsiniz. Bir kliniğin sürekli açık olması herkes için büyük bir avantaj olmuştur, çünkü her zaman ağzımızda bir sorun çıkabiliyor. Ne zaman neyin olacağı hiç belli olmuyor.

Acil diş doktorunu nereden bulabiliriz diye soranlar vardır. Kendi hekimlerinizden adres bilgisi alabilirsiniz veya internet üzerinden de bulup randevu alabilirsiniz. Bu tür kliniklerde mutlaka birisi bulunmaktadır, fakat şunu unutmayın ki bu doktorlar, geceleride sizin için çalışmaktadır, dolayısıyla gece açık olan dişçilerin fiyatları biraz daha pahalı olabiliyor. Malum gece ve gündüz farklıdır. Birçok kişi gündüz çalışırken, bu doktorlar gece çalışmaktadır. Full time çalışan diş doktorları genel olarak kendi kliniklerine sahip olanlardır, dolayısıyla size özel diş doktorlarını da ayarlayabilirsiniz. Dişlerimiz hayatımızın en önemli parçalarından bir tanesidir, özellikle ki sağlığımız için çok önemlidir. Biliyorsunuz ki bütün organlarımız bir şekilde birbirlerine bağlantılıdır.

Bu yüzden herhangi bir sağlık sorunumuz olduğu zaman, bağlantısı olan diğer organlarımızda kontrol edilmektedir. İnsanların hastalıkları özellikle damar sorunları olanlar ve yüze yakın bölgelerde sorunu olanlar için çok titiz davranılması gerekiyor. Ağzımızda üreyen mikroplara anında müdahale edilmediği sürece, başka yerlere geçerek, örneğin en kötüsü olarak kalp damarlarını tıkayabiliyor ve ani kalp krizlerine de yol açabiliyor. Kalp damarları arasında, birçok kişinin bilmediği bağlantılar vardır. Bu yüzden her zaman dişlere çok dikkat edilmesi gerektiği söylenir. Dünyanın birçok yerinde 24 saat nöbetçi dişçi bulunmaktadır. Gelişmiş bir sistemdir, fakat gerekli bir sistemdir. Türkiye’de de artık birçok yerde bulunuyorlar.

Gece açık dişçilerde birçok müdahale yöntemleri bulunmaktadır, fakat en önemli olan hastalara güven vermek. Özellikle gece çalışan doktorlara çok fazla güvenmeyen birçok hastalar olmaktadır. Haliyle gece nöbette olan hekimleri olunca, hastalar güvenmekte zorluk çekiyorlar. Bu sebeple eğer sizede bir gece açık dişçiler gerekiyorsa, mutlaka öncelikle kendi doktorlarınıza sormak en mantıklısı olmaktadır. Bazı yerler özel çalışırken, bazı yerler ise devlete bağlı çalışmaktadır. Devlete bağlı olarak çalışan gece açık diş doktorlarında da aynı şekilde sigortalar geçmektedir. Dolayısıyla rahatlıkla muayene olabilirsiniz. Caddebostan, Fenerbahçe, Ümraniye, Kağıthane, Esenler, Şişli, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Bağdat Caddesi, Sarıyer, Beyoğlu, Beyoğlu, Ataşehir, Tuzla, Beykoz, Ortaköy, Bakırköy, Bahçelievler ilçelerindeki 24 saat açık dişçi grupları, fakat hepsi aynı işlemleri ve tedaviler yapmaktadırlar. Her zaman doktorlara güvenmek kolay olmuyor, fakat güvenebilmemiz gerekiyor.

Herkesin kendi özel doktoru mutlaka vardır. Kendilerini ve diğer aile üyelerini kontrol ettirdikleri doktorlar mutlaka olur. Diş hekimleri içinde aynı şey geçerlidir. Sizin gittiğiniz bir doktoru olabilir ve ailenizdeki herkesi aynı dişçiye götürebilirsiniz. Hatta şanslıysanız, gittiğiniz kişinin aynı zamanda sürekli açık dişçide olabilir. Sağlık kurumlarının daima açık olması gerçekten büyük bir avantaj ve onların gece ve gündüz hastalarına yardım etmeleri ise ayrıca taktir edilir. Elbette gece gündüz aynı doktorlar çalışmıyor, fakat gece ve gündüz olmak üzere klinikler her zaman hastalar için açık duruyor. Bu çok önemli, çünkü sağlık ve hastalık tamamen bağımsız konulardır ve bize ne zaman neyin olacağı asla belli olmuyor.